BATMAN SEYAHATİ

BATMAN SEYAHATİ

B (2)Batman

KUYUMCUDA SATILAN SİGARA

Batman şehrinde bir firmada denetim yapıyordum, işim dolayısıyla üç ayda bir Batman şehrine gidip geliyordum. 17 Aralık 2010 Tarihinde yine Batman şehrinde bulunuyordum. Batman şehrinde Tekel etiketli sigara bulmak zordu. Sigaralar genellikle etiketsiz satılıyordu. Ben Tekel etiketi olan sigara almak için öğleden sonra Mısır Çarşısı civarına gittim. Sigara nereden bulabilirim diye sordum, Esnafın birisi Onu her yerde bulamazsın, şu ileride bir kuyumcu var oraya sor, orada var dedi.

Sokakta yürürken açık tütün satan bir seyyar gördüm. Tütünün kilo fiyatını sordum On beş lira dedi. Fiyatı çok ucuzdu. Bende sen bir tane sar içeyim tadını beğenirsem alırım dedim. Adam bir sigara sarmaya başladı. Ben O arada sen sara dur ben birazdan gelirim dedim.

Yaklaşık on adım gitmiştim ki, Adam arkamdan bağırdı. “Abiiiii, içine ot atayım mı..?”  Sen ne diyorsun ya, saçmalama diye cevapladım. Neyse ben gittim Kuyumcuyu buldum gerçekten de sigara kuyumcuda satılıyordu. Sigarayı alıp geldim, Tütüncüye şimdi söyle tam anlamadım dedim. Adam boş ver be abi korkma, buradan yasak sayılmaz normal yani dedi. Öylece kalmıştım, bir şey demeden selamlaşıp ayrıldım.

a

Yazar

Gezdikçe; Dünyası büyüyor,hedefleri çoğalıyor, ön yargıları azalıyor, gönül zenginliği artıyor, ibret alıyor … Gezdikçe; Kendini keşfediyor, keşfettikçe başka eksiklerini görüyor, eksikleri farklı şeylerle tamamlıyor, tamamlarken öğreniyor, öğrenirken öğretiyor, öğretirken daha iyi anlıyor, daha iyi anladıkça daha çok öğrenmek istiyor, daha çok öğrenmek istedikçe gezme arzusu daha da artıyor… Geziyorum, tecrübe ediyorum ve bunları fotoğraflarımın yanında yazılarımla paylaşıyorum. Bu paylaşımın özünde, hayatımızı, çevremizi ve diğer tüm hayatları elimden geldiğince sosyal tarihin sayfalarına aktarmaya çalışıyorum… Aslında, geçici göç olarak tarif edebileceğimiz seyahat, İnsan hayatının başlangıcı ile sonu arasında devamlı bir biçimde var olduğunu görüyoruz. Diğer bir deyişle, göç insanın kaderidir, demek yanlış olmayacaktır sanıyorum…